Good night drink: Nápad, ktorý vznikol z prebytku energie

Posted on 22. novembra 2016

Príbeh Good Night Drinku – relaxačného nápoja, ktorý by dokázal človeka upokojiť, znížiť stres a zabezpečiť lepší spánok, sa začal tvoriť vo februári 2007 počas dovolenky v Thajsku.

Podnetom k jeho výrobe bol strach z lietania a začínajúca nervozita z blížiaceho sa odletu jedného zo zakladateľov spoločnosti, Luciana.

Lucian sa spýtal svojej manželky Alexandri, či nevie o nejakom nápoji, ktorý by ho upokojil, ideálne by mu umožnil celý let pokojne prespať.

Alexandra o ničom nevedela, zároveň si však bola istá, že nejaký nápoj na podporu spánku určite nájdu v jednom z obchodov na letisku. Žiaden však nenašli, keďže takýto nápoj sa doposiaľ na trhu nenachádzal. Preto Alexandre napadlo, že by mohli vyrobiť nápoj, ktorým pomôžu ľuďom spať lepšie.

Po návrate na Slovensko, Lucian a Alexandra myšlienku výroby nápoja ďalej rozvíjali. Keďže Alexandra v tom čase študovala medicínu a zaujímala sa o výskumy, začala s tvorbou receptu na vybrané základné zložky a následným výskumom.

Trvalo takmer 2 roky, kým sa z prvotného nápadu stal prvý nápoj s názvom Good Night Drink. Toľko trvalo nájsť a vybrať správne prísady a ideálne dávkovanie, nápoj otestovať, vyhľadať spoľahlivých dodávateľov, zabezpečiť výrobu, vytvoriť dizajn plechovky, otestovať rôznych distribútorov či vyriešiť otázky týkajúce sa marketingu a množstva ďalších vecí.

Víziou spoločnosti už od jej vzniku je pôsobiť na svetovom trhu a pomôct tak miliónom ľudí s problémami so spánkom.

Máš pred spaním plnú hlavu myšlienok? Podeľ sa o svoje nápady.

Naspäť do knižnice materiálov