Sli.do: Z fakulty managementu až na svetové konferencie a univerzity

Posted on 22. novembra 2016
Poznáte to. Ste na prednáške, na konci sa vás spýtajú, či máte otázky. Aj by ste sa spýtali, no neradi rozprávate pred ľuďmi, mikrofón je ďaleko alebo si nie ste istý, či je vaša otázka relevantná.
Keby ste to tak radšej mali kam napísať…

Začiatok príbehu úspešného slovenského startupu sli.do sa začal písať ešte v lete v roku 2012.

„Na začiatku sme sa rozhodli ísť na Startup weekend v Bratislave. No nešli sme tam s ideou začať podnikať, hľadali sme programátora a dizajnéra. Chceli sme s kolegom Rasťom Molnárom pre jeden náš neziskový projekt spraviť aplikáciu, ktorá by umožňovala hodnotiť kvalitu vyučujúcich v škole. Ja som v tom čase učil na vysokej škole a naše združenie založilo portál, kde mohli študenti hodnotiť kvalitu svojich učiteľov. Verili sme tomu, že rastúci tlak na hodnotenie pomôže zvýšiť kvalitu vzdelania, ale aj umožní oceniť dobrých učiteľov,“ vysvetľuje počiatky vzniku myšlienky sli.do jeden zo zakladateľov Peter Komoník.

Po čase si uvedomili, že by aplikácia mohla na seba aj celkom zaujímavo zarábať. A tak sa rozhodli premeniť ju na biznis projekt. Keďže si všetci po ľudskej stránke sadli, v krátkom čase na to si založili spoločnú firmu.

Dnes je Sli.do súčasťou veľkých svetových konferencií, používajú ho zahraničné univerzity. Uľahčilo prácu organizátorom akcií, moderátorom a hlavne návštevníkom akcií, ktorí sa tak môžu pýtať otázky úplne bezbolestne.

Naspäť do knižnice materiálov