Adoptuj úľ: Človek nemusí byť celebrita, aby vytvoril pozitívnu zmenu

Posted on 22. novembra 2016
V roku 1989 bol počet včelích kolónií na Slovensku 430,100. Dnes je tento počet okolo 250,000.

Tak znie hlavný popud, na základe ktorého sa Adam Gandžala rozhodol vytvoriť svoj projekt – Adoptuj úľ. Jeho víziou je pomôcť slovenským včelárom vybudovať 10,000 nových včelstiev a pripomenúť ľuďom ako dôležité je toto remeslo, či už pre životné prostredie, poľnohospodárstvo, alebo nás samotných.

Adam je študentom včelárstva, ktoré má v rodine a tak od malička sledoval, ako sa so včelami pracuje, koľko energie to zaberie, ale aj koľko radosti to človeku vráti. Má ku včelám veľmi blízko, aj preto hovorí, že sa na situáciu v tomto odbore už nechcel viac len prizerať, ale rozhodol sa s tým aktívne niečo urobiť.

Vďaka projektu Adoptuj úľ má každý človek možnosť “mať svoj vlastný úľ”. To znamená, že vďaka vášmu príspevku má včelár príspevok na nákup včiel a základnú starostlivosť. Na druhej strane vy dostanete až 2 poháre medu – jeden zo zásob včelár a druhý od “vašich” včiel.

Adam bol v roku 2016 úspešným finalistom súťaže Najlepší nápad a Social Impact Award, ktorú aj vyhral. Ak vás zaujíma viac informácií o jeho projekte, nájdete ich na jeho webstránke.

Naspäť do knižnice materiálov