Albireo: Podporte vo vašom dieťati objaviteľského ducha

Posted on 22. novembra 2016

 

Albireo je hviezda v súhvezdí Labuť. Najlepšie ju môžeme vidieť za jasných letných nocí.

Albireo je však tiež mladý projekt stredoškoláčky Beáty Plaskurovej. Tá sa rada učí a objavuje nové veci, avšak sama prišla na to, že ako náhle je na dieťa vyvíjaný tlak, spoznávanie vedomostí už ide horšie. Ideálnym príkladom je škola, kde z veľkej časti strach zo zlých známok nahradí radosť zo skúmania.

Prišla preto s Kurzom malého objaviteľa. V rámci polročného zážitkového kurzu malého objaviteľa bude dieťa spoznávať svet okolo seba zábavnou a interaktívnou formou. Pomôže mu v tom šialený vedec spolu s jeho zápisníkom a úlohami.

Pomocou zápisníka sa dieťa každý mesiac zoznámi s novou oblasťou vedy. Celkovo ho tvorí šesť kapitol: Zem, Astronómia a kozmonautika, Ľudia, Zvieratá a rastliny, Fyzika a matematika a Chémia. V každej kapitole je veľa priestoru na vlastné nákresy z pozorovania a tiež na vlastné poznámky a zistenia. Pri vypĺňaní zápisníka dieťa interaktívne objavuje svet a učí sa všímať si veci okolo seba.

Celý projekt však nie je len o papierovom zápisníku, ale mal by byť v budúcnosti prepojený aj s aplikáciou, ktorá študentovi poskytne rýchlu spätnú väzbu a možnosti otestovať sa. Ak vás zaujíma viac detailov, ako vyzerá zápisník či kto je cieľovou skupinou, a aká bola motivácia Albireo vytvoriť, všetko nájdete na stránke www.albireo.sk.

Projekt Albireo je úspešným finalistom súťaže Najlepší nápad 2016.

Naspäť do knižnice materiálov