Sensor Chair: Stolička, ktorá vám nedovolí sedieť nezdravo

Posted on 22. novembra 2016

 

Názov firmy ZEAL pochádza znamená v angličtine „úsilie“ či „zápal“. Ten určite nechýbal v začiatkoch jej zamestnancom. Cez prevádzkovanie bufetu a organizovanie školských akcií sa dostali až ku svojmu finálnemu projektu – Sensor Chair.

SensorChair je stolička, ktorá sníma sediaceho pri sedení a odosiela informácie o jeho pozícii do mobilnej aplikácie. Použitá stolička má ergonomický tvar, ktorý kopíruje chrbticu a tým prospieva k zdravému sedeni. Telo sediaceho je snímané pomocou 5 tlakových senzorov, ktoré sú umiestnené na sedacej, bedrovej a v krčnej časti stoličky. Tie zatiaľ snímajú len dva stavy, či človek na senzore sedí alebo nie.

Podľa samotných zástupcov firmy ZEAL pomôže stolička získať návyk sedieť správne a tým zvýši efektivitu práce a zníži negatívne následky na zdraví, ktoré sedenie zapríčiňuje. To teda neznie len ako prvoplánová myšlienka, ako čo najrýchlejšie na svojich zákazníkoch zarobiť, ale tiež ako cesta, ako zlepšiť a zjednodušiť ich každodenný život. Práve v tom je často koreň úspechu veľkých a obľúbených spoločností.

Ak vás príbeh zaujal a zaujímajú vás aj ďalšie kroky tohto projektu, určite odporúčame dať like ich FB stránke.

Naspäť do knižnice materiálov