Po prvom polroku, ktorý sme v spolupráci so 14 strednými školami z regiónu Spiš uzatvorili so skvelými výsledkami, pokračujeme ďalej. Čo nás čaká a neminie?

Na workshopoch sme ulovili vyše stovku nápadov

V rámci šnúry workshopov pre 250 žiakov s názvom Inoveum Express sme účastníkov z radov druhákov a tretiakov naučili chytrý spôsob, ako generovať nové podnikateľské nápady. Modul zvaný Rozbiehačská optika zožal nadšené prijatie zo strany žiakov, čo sa pretavilo do viac než 100 novovzniknutých nápadov. Autorov všetkých nápadov, ktorí prejavili záujem vypočuť si spätnú väzbu a dostať tipy na vylepšenia, sme prizvali na online konzultáciu, kde sme spoločnou diskusiou nachádzali možnosti, ako nápad pozmeniť či vylepšiť tak, aby bol zrealizovateľný rýchlo a jednoducho. Zároveň sme u študentov zisťovali motiváciu pracovať na nápadoch ďalej. V konečnom dôsledku sme takto odkonzultovali vyše 60 nápadov, medzi ktorými sa ocitlo nejedno želiezko v ohni 😊.

Čo ďalej s nápadmi? Do inkubátora!

V týchto dňoch otvárame brány do inkubačného programu Rozbiehátor, vďaka ktorému budú môcť všetci zapojení stredoškoláci s nápadmi s našou pomocou otestovať, či by o ich produkt alebo službu bol na trhu reálny záujem. Máme na to pripravené a rokmi overené náastroje, pracovné zošity a video lekcie, ktoré našich zverencov krok po kroku prevedú až k výsledku. Chýbať nebudú pravidelné konzultácie s našim rozbiehačským tímom a podporné messengerové skupinky pre rýchlu komunikáciu. O tom, ako sa nám so žiakmi darí plniť úlohy, Vás budeme priebežne informovať. Držte nám palce! 😊